Beşiktaş Bilim Müzesi /Robot Çalışması

Pazar günü Beşiktaş bilim müzesindeydik Remziye öğretmen (Okulun Fen Bilgisi öğretmeni ) çocuklar toparlanana kadar çocukları sinema salonuna aldı , arkadaşlarını film izlerken beklediler…
İlk önce deney yaptı taş gibi bir parçayı 160 derece soğutulmuş azot gazının içine soktu çıkardığında düz metal bir  zeminde bir süre uçtu:) Bu deney çok etkileyci idi..

Devamın da bir iki deney daha yapıldıktan sonra Robot yapımına Remziye öğretmenle beraber eğlen bilim den Onur bey katıldı çocuklar yanlarında getirdiği metal kola kutularına ayak taktılar Onur abi kutunun üstüne silikon sürdü ve bir motor yapıştırdı sonra bu motorlar kuruyunca pil taktılar ve kendi yaptıkları robotları çalıştırdılar çocuklar bayıldı çalışmaya:))

Kalabalık olduğu için bekleme safhasında sıkılanlar oldu:(Velilerde robot çalışmasında da  olduğu için biraz konu dağıldı veliler çalışma sırassında çıkarsa daha iyi olacak galiba:!))) En azındna öğretmenler çocukların hakimiyetini daha iyi sağlayacak.. Sonrada deney ünitelerine gezdiler ..Şişli bilim merkezinde göre daha çok deney var oraya göre daha renkli daha canlı çocukların ilgisini daha çok çekecek bir mekan…
Remziye öğretmen performans olarak çok iyi gruba hakimiyeti çocukların ilgisini yüksek tutması çok iyi idi.. Özellikle işini seven yaptığı sunumdan keyif alan ve  en önemlisi yaptığı işten ve çalışmadan heyecan duyuyor olması ve bunu yansıtıyor olması.Benim gibi sevdiği heyecanlandığı konuda çok hızlı konuşarak açıklamaya çalışıyor:) Ben çok sevdim..
Onur bey işini bilen birisi deney olarka robot çalışması yaratıcı bir çalışma ama küçük yaş grubu ile çalışmada hakimiyeti biraz zayıf kaldı Özellikle roboto motor yapıştırma aşamasında beklemedeki çocukların bekler sıkılmasını önleyecek bir çalışma verilebilir çocuklara yada yardımcı öğretmen bu safhada konu anlatabilir belki!
Yakın zamanda planeteryum yapımı atölyesi düzenlemeyi konuştuk…En kısa sürede yeni atölyelerine organizasyon yapacağız:)
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s