Atölye/Sihirli Hareketler Atölyesi

Pazar sabah erkenden yollardaydık saat 11de Ihlamur kasrında olan ilk  dersimize gittik TUYCEV in düzelediği “sihirli hareketler atölyesi”.

Öncelikle ıhlamur kasrı harika idi manolya ağalarını görmek için gidin  harika bir manzara:)Manolya ağacı AVATAR daki kutsal ağaç gibi hele süs havuzuna yansıması bir harika öyle pozitif enerji yükleniyorsunuzki..

Ihlamur Kasrı içinde ayrıca çocuk atölyeleri için ayrılmış bir mekan varmış biz bu mekandan yeni haberder olduk buna çok şaştık kesinlikle çok ayıp bize:))

Öğretmenimiz Banu Çiçek (Peter Pan Bilmelisin ki gibi İş sanat ın oyunlarınada halen oynuyor ) enerjisi harika bir öğretmen.. Yanında iki tane yardımcısı var onlarda geçen izlediğimiz Paki ve Sevgi Çiçeklerinde oynayan ablalarmış:)

İlk önce çocukları teslim ettik ve biz Kasır da kahve içtik sohbet ettik. Çocukların çalışması 2 saat sürüyor arada 10 dakkika dinlenme serbest zaman. Kapıdan kulak misafiri olduk ilk dakikalarda gayet hereketli idiler koşmalar yakalamacalar.. Öğretmenimizden rica ettim son 10 dakika sizin iletişminizi görmek çocukların çalışmaya katılımlarını gözlemlemek için misafir olmak istiyoruz diye sağolsun bizi kırmadı son 10 dakika ziyarete girdik.. Çocuklar halka olmuşlar iki renk tülleri ile koordinasyon çalışması ve sabır çalışmadı yapıyorlardı:)) Sağ sol koordinasyonu için beynin iki yanına kullanmak içinde güzel bir çalışma önce birini sonra diğerini atıyorsun sonrada ilk attığın tülü diğer elinle yakalıyorsun sonrada diğerini.. Çalışma 4 hafta bizim etkinlik saatlerimize uydurabilirsek katılmayı arzu ediyoruz Oğlum ,arkadaşları ve diğer çocuklar dğerlendirme yaptıları ders sonunda hepside çok elenceliydi dedi..

Aşağıda TUYCEV tarafından bilgilendirme mesajını bulabilirsiniz..

“SİHİRLİ HAREKETLER ATÖLYESİ

7-14 yaş arası çocuklara enerjilerini doğru kullanabilecekleri , dikkat, denge, kontrol, problem çözme, sabır ve yaratıcılık becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak, yaratıcı drama teknikleriyle harmanlanmış, beden ve hareket ağırlıklı eğitici ve eğlendirici bir program sunuyoruz. Eğlenerek , öğrenmek için,

BEDENİNİ KEŞFET VE GÜLÜMSE:)))

HAREKETE GEÇİREN: BANU ÇİÇEK

MALZEMELER: SPİNNİNG PLATE (tabak), TÜL, POİ, DİYABOLO, FLOWER STİCK, TAHTA BACAK, TOP

JUGGLİNG İN ÖNEMİ;

Juggling kesinlikle eğlence ve hobi olmanın ötesinde de bir kullanım ve anlam içermektedir. Özellikleri nedeniyle kompleks bir yapıya sahip olduğundan, bu özelliklerin modellenmesine izin verecek ölçüde de basittir. Özellikle, üç ana alan bundan faydalanır:

1.İnsan hareketleri ve koordinasyonu
2.Robotlar
3.Matematik (Özellikle top çevirmede , juggling’in rakamlarla şaşırtıcı bir bağlantısı vardır.)

Oxford Üniversitesi bilim adamlarına göre Juggling gibi kompleks görevler beynin yapısında önemli değişiklikler gerçekleştirebiliyorlar.

Nature Neuroscience dergisinde, bilim adamları, juggling’in sadece beyindeki gri maddenin miktarını arttırmadığını, aynı zamanda beyaz maddenin (beynin kablo ağı) yapısını da değiştirerek , bu maddede %5 artış olduğunu gösteriyor. Beyaz madde, beynin içindeki gri madde kümelerini birleştiren bir tür ağ olarak hizmet ediyor

Oxford Üniversitesi araştırmacıları 24 yetişkinle yaptıkları 6 haftalık eğitimlerden yola çıkarak, katılımcıların beyinlerini juggling eğitimi öncesi ve sonrası taradılar ve sonuçları kontrol grubundan 24 ayrı denekle karşılaştırdılar.

Denekler altı haftalık bir kurs sonucunda hepsi geleneksel üç top akışını iki sürekli çevrim yapacak duruma geldiler. Bu çalışmalar beyinde parietal bölüm olarak adlandırılan ve görsel ve hareketli fonksiyonlarla ilişkilendirilen bir alanda değişikliklere sebep oldu.

Aynı zamanda araştırmacılar, bazılarının beyaz madde değişikliklerinin bulunduğu alanlarda toplanmış olduğu gri maddede de benzer değişiklikler buldular. Deneklerin en son juggling yapmalarından dört hafta sonraki beyin taramalarında bu iki beyin maddesindeki değişiklikleri halen farkedilebiliyordu, bu sonuç bu değişikliklerin oldukça uzun bir süre korunduğunu gösteriyor.

Araştırmacılar juggling’in beyin gücünü geliştirdiğini, çünkü bunun beyinin hem görsel takip hem de hareketlerle ilgili alanlarını uyaran kompleks bir aktivite olduğunu söylüyorlar. Teoretik olarak bu durum benzer aktivitelerin, benzer fayda sağlayabileceğini gösteriyor. (Hacky-sacking hariç, bu kişiyi anında yavaşlatıyor.)

Ihlamur Kasrı Beşiktaş

Tarihler,PAZAR, 14 Mart, 21 Mart, 28 Mart, 4 Nisan
Yaş :7- 14
Gün ve Saat:Pazar 14:00- 16:00 1.Grup
16:30- 18:30 2.Grup

Atölye süresi 4 hafta 8 saat
Atölye öğrenci sayımız 15 öğrenci ile sınırlıdır.
Başvuru için ;
tuycev@gmail.com
adresine çocuğun adı soyadı ve yaş bilgilerini göndermenizi rica ediyoruz.Size onay bilgisi verildikten sonra belirtilen banka hesabına yatıracağınız atölye bedelinin dekontunu mail olarak göndermeniz atölyeye katılım için yeterli olacaktır.”

Reklamlar

Atölye/Sihirli Hareketler Atölyesi” üzerine bir yorum

  1. Atölye çalışması gerçekten çok verimliydi.Eğitmen profesyonel bir insan.Tüyçev’in bakış açısıylada birleşincede mükemmel bir kadro olmuşlar.Çok dolu dolu geçen ve gerçekten çocuklara güzel özellikler katacak bir atölye.Banu hanımın enerjisini çok beğendik.Sibel hanım ve Barış bey gibi vazgeçemeyeceğimiz eğitmenlerden biri olacağı kesin.iş sanatta bir çok oyunda oynuyor.semaverkumya oyuncusu kış sezonu boyunca yaratıcı drama eğitimi veriyor.Gelecek seneye şartlar müsait olursa bu eğitimin içindede olmayı çok arzu ederim.

    ülkü

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s