Müzikal Pianoforte Sabri ile Stradi Ceren’in Maceraları

Pazar sabah erkenden uyandık hava çok çok güzeldi Sabancı Müzesindeki müzik dinletisine gideceğimiz için erkenden Emirgan’a gidelim lale festivali başlamışken laleleri görelim dedik. Ve çoğu kişi de bizim gibi düşünmüş ki sabah 9,30 Emirgan’da trafik kilitti sanki bütün İstanbul Emrigan’a sahile akın etmiş:((

Neyse Emirgan’da pembe köşkte kahvaltı edebildik güneşin tadını çıkardık .. Oyun parkını çok güzel düzenlemişler tebrik ederim hem spor alanı hem oyun parkı yan yana çoğu tahtadan yapılmış sadece küçükler için kaydırak salıncak değil büyük çocuklar için de Tahta iple tırmanma alanları yapılmış ipten kayan bir alete tutunup aşağı iniyorlar çocukla ro kadar beğenmiş ki bir tanesi anne burası cennet gibi dedi:)) ama hafta sonu değil hafta içi gitmekte fayda var aile saadeti için:)) Trafik ve kalabalık çok , pazar gitmek biraz stres kaynağı olabilir…

Çiçekleri laleleri biz giriş bölümündekileri görebildik  her yeri gezecek zamanımız yoktu ama renkler sümbül kokuları çok çok güzeldi…

Yürüyerek Sabancı müzesine gittik ve çoğu arkadaşımız trafikte kalmıştı gelemiyordu rica ettik sağolsunlar  kırmadılar bizi yarım saat geç başladı o saate kadar gelebilenler le oyunu izledik..

Oyuna Tuluğ Bey ve Ceren hanım temizlikçi kılığı ile kapıdan girdiler çocuklarla sohbet ederek sahneye çıktılar:)

Sonra Dr oldular bir keman doğdu:) Kemana yürümeyi konuşmayı koşmayı ıslık çalmayı öğrettiler kemanın sesine bayılırım canlı dinlemek ayrı keyifti ,  sonra çocuklar sihirli elleri çağırdı ve sihirbazlık gösterisi eşliğinde piyano dinlediler , sihirli elleri çağırırken  çocukların katılımı da olması interaktif tiyatro şeklinde dinleti olması  çok güzeldi.. Devamında seyahat edip Amerika Arjantin sırasıyla gezmeleri oralardan müzikler dinlemeleri keyifli idi.

Bir ara çocukların zıplamaları sonra herkesin ritm çalışması yapması herkesi çok heyecanladırdı ve çok eğlendirdi özellikle kızım anne buradan gitmeyelim çok güzel akşam yine gelelim demesi 3,5 yaşın bile ne kadar sevdiğinin göstergesi idi:)

Çocuklar için koltuk değil minderlerin olması çok rahat bir seyir sağladı çocuklar kimisi yatarak kimisi uzanarak kimisi dolaşarak izledi:)

Devamında Ceren hanım ve Tuluğ Bey bizi kırmadılar resim çektik çocuklarla sağolsunlar ve posterle kitap imzaladılar çocuklara.

Halasının kuzu 1,5 yaşında keyifle izledi kızım 3,5 yaş dediğim gibi yeniden gelelim çok eğlenceli dedi oğlum 7 yaş anne çok güzeldi tüm oyunlar böyle olsa dedi ve arkadaşlarının yorumları da çok güzeldi. O yüzden iki gösterim daha olacak kaçırmayın derim hem çocuklar için hemde sizde çocuğunuzla eğlenmek için kaçırmayın:)

Ve Tuluğ Beye Ceren hanıma  teşekkürler çocuklara böyle güzel bir sunum hazırladıkları için . Sabancı müzesine teşekkürler böyle güzel çalışma ile bizi buluşturdukları için ve gerçekten çocuklara hitap eden çalışma konularında gösterdikleri hassasiyet için  Asuman hanıma ayrıca teşekkürler yardımların dan dolayı

Fotolar ve yorumlar için

http://www.cocuklagezeriz.biz/index.php/cocuklag/photos/album.html?albumid=27&userid=72

İlginizi çekerse

http://muze.sabanciuniv.edu/news/news.php?lngGeneralNewsID=77

04.03.2010

Piyanist Tuluğ Tırpan’ın daha önce Avusturya’da sahneye koyduğu bu mini müzikal, Türkiye’de ilk defa 31 Mart’tan itibaren ve sadece 4 performans olarak Sabancı Müzesi The Seed salonunda yer alacak. Bu etkinlikte çocuklar, oyunlarla dünyayı gezecek, dünya müziklerini tanıyacak olan pianoforte Sabri ile küçük kemanın maceralarına seyirci olacaklar.

Çocuklara klasik müziği sevdirerek temel bir eğitim kazandırmayı amaçlayan bu etkinliğin tarihleri ve saatleri;
31 Mart 13.00
04 Nisan 12.00
26 Mayıs 13.00

30 Mayıs 12.00 olarak gerçekleşecek.

5-12 yaş aralığına uygun olan bu performansın okul rezervasyonu için lütfen 0 212 2772200/ 137-134’ü arayınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s