Sihirli Hareketler 4 ve Son Ders

Son dersimiz saat 14,30 gibi yine Ihlamur Kasrında idi. Bu mekana sayelerinde her hafta sonu gelmek bize çok iyi geldi:) Çocuklar çalışmada iken iki numara olan ufaklarda çimenlerde gönüllerince oynadılar. Havada öyle güzeldi ki bir ara kolları  pembe pembe bile oldu:)

Bu hafta çalıştıkları materyallerde istediklerinde uzmanlaşmaya karar verdiklerinde çalışıp son yarım saat bize sunum yaptılar.

İlk önce renkli tüller ile havaya atıp yakaladılar hepsi aynı anda:)  Sonra sıra ile yapmak isteyenler dibolo çalışmasını sergilediler , devamında yine yapmak isteyenler sıra ile tabak çevirdiler, Eren tabak çevirmede çok iyi idi:) Sonra çocukların favorisi tahta bacak vardı özellikle Emir tahta bacak ile yürümede süperdi,  Tuana’da yardımsız güzel yürüdü. Flower stick’te Uras ,Ege , Ceylin çok iyi idi.  Poi çevirirken öğretmenimiz Banu Çiçek mini iş kazaları da atlatmadı değil:) Nilsu Poi’leri çok güzel çevirdi sağ sol koordinasyonu çok önemli bu çalışmada.

Devamında 10 dakikalık serbest zamanda çocuklar annelere babalara materyalleri tanıtım onlara öğretmeye çalıştı Ege tahta bacağı yapmak istemedi çok kontrollü olduğu için baba işin içine girince denedi:)

Bu arada ünlü bir ziyaretçimiz de vardı EZEL dizindeki Ali karakterini canlandıran Barış Falay oğlu ile geldi çocuklara destek verdi çok hoşumuza gitti oğlu da maşallah çok çok güzel..

Çocuklar istedikleri materyallerden Banu hocanın elinde olanlarını aldılar evde daha sık yapmak için hepsini alamadık şimdilik bir tane tabak ve sopa aldım ben ama favorimiz flower stick idi. Kumbarasındaki paralarına kıyıp alamadığı için şimdilik erteledik alımı:)

Banu hoca ile önümüzdeki yıl 1 sene devam edecek bir yaratıcı drama kursu için söz aldık heyecanla Eylül ayını bekliyoruz:)

Çocuklarla bu kadar yoğun hafta sonu yeter deyip çocukları anneanneye bırakıp birazda biz baş başa motorla çıkalım dedik eşimle. Akşam üstü 6 gibi motorla çıkıp Rivaya’ya gittik . Harika bir motor yolu bahar ayında çimenlerin ağaçların kokusu mis gibi içimize çekerek gittik. İskele balık’ta yemek yedikte sonra dönüşte kahveleri Bağdat caddesinde içip eve geldik.  Bu çevredeki kahvaltı mekanı önerileriniz varsa yazarsanız seviniriz Mayıs ayında Cam Ocağı  gezisi için buralara geleceğiz yine sabahta kahvaltı yapmayı planlıyoruz çoluk çocuk:)

Resimler sitede!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s