Fosil Keşif Atölyesi Oyuncak Müzesi

2 Haftadır hafta sonlarımızı yazamıyoruz bu iki haftada hafta sonu bebek şenliğinde idik babalar günü kutladık sonrada bol bol evde yattık evimizin keyfini çıkardık.

Bu hafta Seçil hanım sağolsun organizasyon yaptı bizde Oyuncak Müzesindeki Fosil Keşif atölyesine katıldık. Mekan olarak harika bir mekan oyuncak müzesi hem bizim hemde çocuklar için camlı bahçesi kafesi çok hoş bahçesinde kitap okurken çocukları beklerken zaman duruyor sanki:))

Çocuklar saat 11’de alt katta sunum odasına alındılar. Paleontolog Nuran Filoreau çocuklara bir sunum hazırlamış . Ben dahil çocuklar hepimiz sunumdan çok keyifli ayrıldık:)

Neler öğrendik :))

  • Arkeolog ve Paleontolog farkı nedir? Arkeologlar eski cansız kalıntıları  araştırıyor Paleontolog’lar canlı kalıntılarını araştırıyor.
  • Arkeologlar kum toprak gibi yerlerde Paleontologlar ise özellikle kaya ağaç olmayan yerlerde buzullarda araştırma yapıyorlar ki fosiller bozulmasın.
  • Büyük buzullarda bulunmuş hiç bozulmamış bir mamut fosilini gösterdi ICE AGE eşliğinde:)) Nedenlerini nasıllarını sorguladılar,
  • Su altındaki fosilleri incelediler kafadan bacaklı halen yaşayan nautilus, ve şu an yaşamayan ammonitler hakkında görselleri incelediler en çok bu  kısım ilgilerini çekti :))
  • Bozulmadan kalmalarını sağlayan diğer malzemenin reçine olduğunu öğrendiler 🙂

Eğitmen Nuran hanım Paleontolog olmasına rağmen özellikle küçük yaş çocuklara hazırladığı sunum ve çocuk iletişimi çok iyi idi.

Sonrasında bahçeye geçip her biri kendisi için iple ayrılmış alanda kazılarını gerçekleştirip fosillerini buldular:)

Reklamlar

Fosil Keşif Atölyesi Oyuncak Müzesi” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s