Kefir Kefir Yine Kefir:)

Kefir kefir yine kefir . Biz çocuk doktorumuzun önerisi ile de uzun zamandır kefir tüketiyoruz. Günlük süt ile yoğurt ve kefir yapıyorum (bir ara keçi sütü buluyordum ve onunla yapıyordum ama her zaman temin etmek zor ve zahmetli) .Kefirin maylanması yoğurttan dahada kolay. Hatta Deniz’in bebekliğinde Dr’muz Emin Mindan önerisi ile bebeklere yaptığımız yoğurdun içine kefir mayası koyarak yoğurt mayalamıştım.

Cumartesi gece her ikisi de ateşlendi pazar oğlumun ateşe kusmada eşlik etmeye başladı:( Tv nin karşına yatak kurdum birisi bir uçta diğeri diğer uçta yatıyorlar. Çizgi film izliyoruz hep beraber:) Çizgi film de bir çiçeği elde etmeye yola çıkan çocuğa bilgin kokarca yoğurt hediye diyor, yolda zehirli mantarla karşılaşıyor her tarafında mantarlar çıkıyor tüm vücudunu kaplıyor. Bilginin verdiği yoğurdu yediği an faydalı bakteriler zararlıları tüketiyor vücudundaki mantarlardan kurtuluyor:)

Çizgi filme bayıldım fırsattan istifade hemen kefir den ayran yapıp getirdim:)Bak nasıl iyileştirdi gördünüz sende kusmak istemiyorsan savaşçılarının çoğalmasını zararlı mikropları yok etmesini istiyorsan bunu bitirmeliyiz diye:)

Oğlum hemen bir dikişte kefiri bitirdi anne yoğurt ta getir dedi iki tabakta yoğurt yedi. Kızım mı oda naz niyaz 1 bardak içti:(Böyle şeyler kızımda pek sökmüyor:( Özellikle mevsim geçişlerinde ve kışın kefirden cacık yaparak içine de sarımsak ezerek tüketme konusunda çabalıyorum:) Doktorumuzun önerisi bir ara içine toz askorbik asitte (C vitamini) koyup tüketiyorduk.

Kefir nasıl yapılır, en önemlisi Kefir’e metal değmeyecek,

  • Günlük süte maya ilave edilir 18-24 saat beklenir Cam kap  olması tercih sebebi
  • 18-24 saat sonra metal olmayan ince bir süzgeç ile süzülür
  • Süzdüğümüz mayalar yeniden mayalama için kullanılır süzdüğümüz içeceği ise cam sürahileri koyup dolapta soğuduktan sonra tüketebiliriz

http://www.ztbb.org/kefir.aspx


Kilo sorununuz varsa, alerjik sorununuz varsa, Yüksek tansiyon sorununuz varsa , özellikle mide sindirim sorununuz varsa, kabızlık problemi varsa , allerjik sorunlarınız varsa, egzama varsa, kemik erimesi sorunu için kalsiyum desteğine gerek varsa en önemli doğru beslenmede aksaklıklar yaşıyorsanız en azından süt değil 1 bardak kefir için:))

Süt kampanyası yerine okullarda Kefir kampanyası düzenlenmeli çünkü Dr Ahmet Aydın’ın dediği gibi içtiğimiz kutu sütleri  süt değil artık:( Ben her iki çocuğuma da süt vermeden büyüttüm büyütüyorum. Günlük rutinlerinde beslenme alışkanlıklarında süt içme gibi bir alışkanlığımız yok.

http://beslenmebulteni.com/besin/index.php?searchword=kefir&ordering=&searchphrase=all&option=com_search#content

Ve Prof Ahmet Aydın’ın probiyotikler hakkında yaptığı bu sunuma bir göz aın derim her zaman ki gibi sade anlatımı ile o kadar çarpıcı gerçekleri vurguluyor ki bize

http://beslenmebulteni.com/besin/index.php?option=com_remository&Itemid=468&func=startdown&id=12

Reklamlar

Kefir Kefir Yine Kefir:)” üzerine 4 yorum

  1. http://beslenmebulteni.com/besin/index.php?option=com_content&view=article&id=281:vuecudumuzdaki-faydal-mikroplar-probiyotikler&catid=99:der-gidalar&Itemid=477

    Sayın Ahmet Aydın Hocamızın sitesinde probiyotikler ile ilgili ekli yeni çalışma..
    “Siz romatoid artrit ve sedef hastalığı gibi birçok romatizmal hastalığın; otizm ve mültipl skleroz gibi nöropsikiatrik hastalığın altında bağırsak florası yetersizliğinin olduğunu söylüyorsunuz. Bu nasıl gerçekleşiyor? “

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s