Ebru Çalışması ve Sergisi Tepe Nautilus

Sevgili akadaşım Mine birkaç sene önce ebru çalışmaya başladı geçen sene Pace sanatta gittiğimiz aylık ailece sanat çalışmasında çocuklarla beraber onunla ilk ebru çalışmasını yaptık . Çocukların hepsi için için sihirli gibi birşeydi suya yaptıkları resmin kağıda çıkması sudaki resmin kaybolması:)

Fırçaların nasıl özel olduğunu özel kök boyaları suyu koyulaştırmak içine ne katılacağını vbb bilgileri öğrendiler geçen yıl.

Geçen yıl sevgili Mine her hafta sonu gönüllü olarak GöztepeSemiha Şakir çocuk yuvasında 4-6 yaş grubuna ebru desrsi verdi ders sonrası yaşadağı heyecanı keyfi gözlerinden okunuyordu. Ve ve çocukların yaptıkları bu güzel çalışmaları Tepe Nautilus Alışveriş merkezinde 23 Ağustost sergilemeye başladılar  31 Ağustos tarihine kadar görülebilir.

Cuma akşamı öğrndim ki cumartesi saat 16 .00 – 17.00 arası ebru atölyeside düzenleyecekmiş çocuklar duyunca bayıldı:)

Cumartesi oğlumun arkadaşıda bir gece önce bizede kalmıştı 3 çocuklu olarak sergiye gittik. Çocuklar Mine ablası ile ebru ile lale nasıl yapılır kalp nasıl yapılır taraklı ebru nasıl yapılır çiçek nasıl yapılır en önemlisi suya resim nasıl yapılırı öğrendiler.

Sergi ise ayrı nefisti çiçekli kelebekli kalpli ebru çalışmaları o minik parmakların yarattığı eserler hele hele çalışma sırasındaki yüzlerindeki o heyecan o mutluluk ayrı keyif.

Teşekkürler Mine’cim tüm çocuklarımız adına..

Reklamlar

Ebru Çalışması ve Sergisi Tepe Nautilus” üzerine bir yorum

  1. Minecim ellerine, yüreğine sağlık. çalışmalar çok güzeldi. fotoğraflarda çocukların ne kadar keyif aldığı da belli oluyordu. Ceylin uzun bir aradan sonra tekrar ebrusuna kavuştu. Berin ilk ebrusunu yaptı. şimdi her gördüğüne anlatıyor nasıl yapıldığını. Tekrar teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s