Kendi Manga’nı Yarat İstanbul Modern

Çocuklagezeriz.biz olarak yazın bir ara vermiştik çocukla gezilerimize okullar başladı ilk hafta telaşları bitti ve ilk etkinliğimiz grup olarak İstanbul Modern’deki Kendi Manga’nı yarat çalışması oldu . Çocuklar çok özleşmiş bizler çok özleşmiş iz:)  çalışmayı veliler izleyemiyor çocukları yeni eğitmen ablamıza bıraktık (daha önce hiç çalışma yapmamıştık) Bizler güzel deniz manzaralı kafeye geçtik kahvelerimizi söyleyip birikmiş konularımız olan çocuk gezi okul konularında sohbet ettik:)

Sergi ve çalışma yaklaşık 1,30 saat sürdü . Sergiyi gezip sonrasında atölye hazır çizilmiş manga karakterlerini boyamışlar . Biz geldiğimizde hala boyama yapma hevesinde devam ediyorlardı. Ege’nin bu ikinci Manga sergisi ve çalışması oldu ilkini 1 ay kadar önce  Pera Müzesinde Barış Karayazgan ile yapmışlardı .

Sonrası İstanbul Modern’in bahçesini özlemişler bir süre koşup oynadılar, Sergiye Ege’nin sınıfından 3 arkadaşı da katılmıştı devamında Kanyaon’a gittik tren gezisi yapıp yemeklerini yedikten sonra oyuna bizim evde devam ettiler. Çocuklar hem aynı yerde oturup , hemde aynı okulda olunca beraber oyun oynamak konusunda  çok şanslı oluyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s