Baykuş Krallığı Efsanesi (Çocuk Film)

Çocuklar çocuk filmine baba ile gidip benimle de çocuk tiyatro ve etkinliklerine gittikleri için uzun zamandır sinemada çocuk filmi izlememiştim. Hafta içi sınıf arkadaşları ile bir organizasyon yaptık . Bize en yakın olun Forum İstanbul’da Çarşambaları halk günü indirimi ile gittik. 40 45 kişilik bir kalabalık olduk:) Çocuklar arkadaşlarını sinemada gördükçe çok sevindi bizim için iyi idi ama çevrede bekleyenler için çok iyi değildi sanırım:)Ama neyse ki hafta içi çok gelen yoktu:)

AFM Forum İstanbul müdürü Erdal bey sağolsun çok yardımcı oldu bize özel mısır içecek menüsü hazırlattı indirimli olarak. Gözlükleri alıp filmi izlemeye koyulduk reklamlarda 3 boyutlu idi.

Yeni vizyona girecek olan 3 boyutlu  Sammy’nin Maceralarının fragmanı çok güzeldi hayvan karakterler canlı renkli şirin ve sualtı hayvanları her nedense çocuklara daha çekici geliyor 🙂

Kahraman Soren babasının anlattığı kahramanlık dolu Baykuş hikayelerinden çok etkilenmekte kardeşi ile babalarının bu hikayeleri anlatmalarından çok hoşlanmaktadır.

Ama abi çok daha gerçekçe hayalperest olmaları ile dalga geçer. Görselliği çok renkli değil genelde sahneler karanlık , ama 3 boyutlu uçma sahneler kanatın uçuşu düşmesi çok güzel.  İlk yarı daha hareketli ama 2. yarıda çoğu çocuğun ilgisi dağıldı.  

Kötü ve iyinin savaşı , ari ırk ile kandırılarak köleliştirilen baykuşlar ve arkada hizmet edilen amaç çok farklı. Sonra genç hayalperest babasının kahramanlık hikayeleri ile bir hayale inanan Soen’i inancının galip gelip kendisininde bir kahraman olması 🙂

Ama aralarda çocukların kaçırılma sahnesinden bazı çocuklar etkilenebilir ve baykuşlarda yapıyor olsa savaş sahneleri etkileyebilir. Oğlum pür dikkat ilgi ile izledi kızım 2. yarında uykusu geldi ama arkadaşları ile sinemada olmak keyifli idi.

2. filmimiz Sammy’nin maceraları olacak belli Deniz film çıkışında hala Kaplumbağa ne zaman başlayacak diye soruyordu:)

 

Sammy’nin Maceraları

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s