Tüyap Kitap Fuarı


Bu hafta sabah Türev Lisansı sınavıma girdikten sonra çocukları alıp Kitap fuarına gitmek için yola çıktık. Tem’de Beylikdüzü sapağını kaçırınca Çatalca Büyükçekmece sapağından çıktım çokta iyi oldu yolumuzun üzerindeki Antikköy’e uğradık. Çocuklarla hayvanları gezdik kaleye gittik. Kalede 1 TL ye dirbünlee kuşları inceledik, devamında Deniz midilliye bindi .

Oradan çıkıp Büyükçekmece üzerinden Tüyap’a gitmeye çalıştım ama yolun diğer tarafında uzun süre dönüş yoktu diğer tarafta trafikte çok sıkışık olunca Koçtaş’taki Sibel hanımın kitap etkinliklerini izlemek üzere girdik. Çocuklar yemek yedi bu arada Burger King’in oyun parkında çok eğlendiler.

Mavi bulut yayınları’nın standından Eric Carle’nin meşhur Aç Tırtıl kitabını %20 indirimli aldık. Gidiş yolunu öğrenip yeniden fuara gitmeyi denedim trafik kötü idi otopark bulmak soRun ama yinede saat 15 gibi fuar alanına girdik çocuklarla.

İlk aldığımız kitap Arkeoloji ve sanat Çocuk Yayınlarının “Efes Arının Gizemi” adlı çizgi roman şeklinde resmedilmiş kitabı aldık. Devamında Ege Atatürk’ün büyük siyah beyaz resimlerinin basıldığı az sayıda basılmış bir kitabı beğendi fiyatı 220 TL bir kitap için vermek zor ama kitabı çok istiyor fuar sonunda bakarız deyip ayrıldık gezmeye devam ettik.

Yazar Nazlı Eray’dan denize kitap imzalatırken güvenlikle gezen birilerini gördük diğer tarafa gitmek için adım attığımızda yeni vali Hüseyin Avni Mutlu olduğunu öğrenince hemen  peşine takıldım çocuklarla. Güvenlik çemberini aşıp Beslenme Etütlü okul talebimizi ilettim ilgileneceğini söyledi .

Bu arada Nazlı Eray’ın kitabı ile beraber Ege yine doğan egmont’tan çıkan Turgut Özakman’ın Dersimiz Atatürk isimli kitabını aldı. Kitap elyazılı çok güzel. Çocukların Atatürk haftasında proje hazırlaması 10 Kasım dolayısı ile Ege sende ister misin dedim ilk önce çok heyecanlandı gördükleri yerlerden bir sunum hazırlamayı planladık hatta dün baba ile Dolmabahçe’de idiler ama vazgeçti.Sadece ingilizce sözlük çıkardığını sandığım Redhouse sözlüklerinin olduğu stanatta %50 %60 indirimli okuma kitapları vardı Türkçe ve İngilizce  o kadar çok kitap aldık ki hepsinin resimlemeleri kağıt kalitesi içerikleri harika.

İngilizce olanların hemen hemen hepsi.

Türkçeler,

Kalebozan Karlo

Çilli (Deniz bayıldı)

Canını En Çok Ne Acıtır (Verdiği mesaj çok güzel Yalan mı yoksa fiziki yaralanma mı? Resimlemeler de korkutucu değil çizim teknikleri ilginç)

Koş Balkabağım Koş (Komik)

Bütün Gün Esneyen Presnses (Çizim teknikleri farklı roman ödülü almış )

Çikolata

Limon Ağacının Şarkısı(Yazarları Tük bayıldım resimler güzel şiirsel anlatım)

Kelebeklerin Yolculuğu

Pembe Ayıcığın düşü

Yayın Evinin Linki

Devamında Geçen sene Esmeray ile sağolsun setin, aldığımız Mini Yup stantına uğradık .Deniz’in yaşına  uygun olanlar materyalleri inceledik anaokulu öğretmenim li görüşüp sınıfta kullanabilir miyizi deneyeceğim evde Ege için çok kullanamıyoruz ama öğretmen eşliğinde daha çok faydalı olacağı düşüncesindeyim

Mini Yup İncelemek isterseniz.

Ve çıkıştı Ege’nin çok istediği Atatürk kitabımızı aldık o kadar heyecanla geldi ki eve pür dikkat tekrar tekrar tüm resimleri inceledi bütün akşam. Atatür’ün fotoğrafçısı Ethem TEM’in nefis fotoğrafları var.

http://www.ilkekitap.com/pinfo.asp?pid=4681

Daha anlatamadığım bir sürü kitap aldık Okudukça paylaşacağım.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s