Dinazorlara Yolculuk

İstanbul Çocuk Tiyatrosu Çocuklar İçin Dinazorlara yolculuk sergsini İstanbul’ getirmiş Torium alışveriş merkezinde sergileniyor.

Arkadaşımın sergi mesajını okuduğumda çok heyecanlandım hemen biletleri araştırdım ve çocuklara akşam süpriz yaptım. Dinazor deyince havalara uçtular son 2 senedir TUDEM in Dinazorlar kitabınını hayranlıkla sık sık inceliyorlar üç boyutlu olan kitabın her sayfasından çıkan canlı gibi dinzorlar kızımda dahil olmak üzere severek okudukları baktıkları bir kitabı merak edenler için  birdolap kitap kitabın görsellerini çok güzel anlatmış hemde video ile.

Sergi girişi ilk önce dinazor kemikleri var sonrasında küçük yırtıcılar gösteriliyor sergi alanında ağaçla kum ve taşla görseller desteklenmiş.  Hatta buhar ile orman kokusu veriliyor alana. Çocukların en çok hoşuna giden en sonda hareketli  büyük T-REX. Onun önünde 10 dkaika bekledik arızanlanmıştı ama hemen müdahele ettiler ve hareket etmeye başlayınca çocukların hepsinin gözündeki heyecan görmeye değerdi. Çıkışta oyncaklar satılıyor bu kısma dikkat birde nteraktif bir oyun alanı var ama çok küçük alan biraz daha geniş olmalıydı. Kızım 5 yaşında heyecanla sergiyi gezdi ama daha küçük yaş grupları belki korkabilir ama çocuğunada göre değişir her şeyde olduğu gibi  5 yaş altı alınmıyor.

Sergi detaylarını buradan öğrenebilirsiniz.

Biletler 15 TL Eğer toplu rezreve yapmak isterseniz  219 83 19’dan aradığınızda size çok yardımcı oluyorlar 10 kişilik grularda 13 TL bilet ücretleri.

Eğer okul için rezerve yapıyorsanız 12,5TL ve 1 öğretmen ücretsiz. Artısı ne oluyor hafta içi gündüz çok fazla okul grupları geliyor hafta sonuda kalablık olma ihtimali yüksek çocuklarda sergi için çok heyecanlı olduklarından çok kalabalık gezmekten hoşlanmıyorlar:( Toplu rezrevasyonda en sakin dönemini öğrenebiliyorsunuz. Biz pazar günü saat 12de gittik kalabalıktı fakat rahatça gezebildik izdiham yoktu.

Ulaşım rahat E-5 ten gitmek daha kolay giderken hemen giriş vermişler Dönüşte ise E-6 dan dönüş daha kolay trafiğe kalmamak için çıkıştan E-6 tarafında gitmek daha kolay.

Devamında Snow parkta idik.

Reklamlar

Dinazorlara Yolculuk” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s