Basf Kids’ Lab İstanbul Modern

İstanbul Modern’in bahçesine Basf firması tarafından çocuklar için gerçek bir  laboratuvar kurulmuş daha önce alışveriş merkezlerinde çalışma yapmışlardı katılamamıştık bu sefer yerleşik bir yerde olmalı çok doğru bir karar olmuş takip edebilecek okullar içinde.
İstanbul Modern’e uzun zamandır gelmiyorduk çocuklarla sıcacık kış güneşi ve mis gibi deniz kokusu ile çalışmanın başlamasını bahçede oynarak  bekledik çocuklar behçesini özlemiş.
Çalışma yeni başladığı için duyurular azdı sanırım 4 çocukla çalışma başladı. Önlükler maskeler ile çalışmaya hazırdılar 🙂 Malzemelerde pibetler beherler  turnusol kağıtları ise birebir gerçek malzemler:) Çocuklar süper emici ile geçirgenlik deneyi yaptılar sonrasında çocuklar için özenle hazırlanmış deney kitapçıkları başarı belgeleri ile çalışmalarını kalıcılığını sağladılar .
Özellikle Tv deki çocuklar için deney programlarını kaçırmayan evde buz peçete pibet vs devamlı deney yapma çabasında olan çocuklar için kaçırılmayacak bir fırsat:)
Çalışmalar ÜCRETSİZ Mart ayının 2. ve 3. haftası Pazartesi’ leri hariç hergün oradalar , Saatleri,
10,00 – 11,00
11,00 – 12,00
13,00 – 14,00
                                                                   14,00 – 15,00
                                                                   15,00 – 16,00  arasında ,
Bizim çalışmamız yaklaşık 45 dakika kadar sürdü kalabalık olmalarına göre sanırım tam 1 daati dolduruyorlar. Yaklaşık 20-  22 çocuk  bir kerede katılabilir daha fazlasını mekan almaz.
Ben çalışma için daha çok heyecanlanmıştım kimya teknik okumuş ama bu konuda çalışmamış biri olaraktan:) Ama diğer katıldığımız çalışmalardan yaşadığımız tecrübelere göre girişte malzemeleri tek tek tanıtan sempatik bir eğitmen ve deneyi çocular için bastırdıkları kitaptan gösterip bunu yapacağız deyip kitabı incelemeye yönlendirebilirdi ve çocuklar yapacakları deney hakkında bilgi sahibi olabilir ayrıca sonuçlarını bu kitapçıklara not alabilirlerdi . Deney içerikleri konularla çeşitlendirilip eğitmen konusunda da daha çok çocuklara yönelik iletişimi kuvetli bir eğitmenle daha çok başarılı çalışmalar çıkacağına eminim.
Her halukarda çocuklar için keyifli renkli neşeli bir çalışma bitmeden çocuklarınızı götürün biz hemen çocukların sınıfları ilede gelmesi için okul organizasyonumuzu yaptık ve sponsor firmaya çocuklar adına çok çok teşekkür ederiz çocukların eğitimine verdikleri değer için.
 BASF firmasının konu hakkında ki çalışmalarını bu sayfadan takip edebilirisniz
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s