Bugün ne yapsak

Bugün ne yapsak?
http://instagram.com/p/ktmEa7ooLT/

1 Çocuk Istanbul ekibi ile Çocukların İstanbul’u programında Bir Tutam Baharat ve Baharat Yolu (Mısır Çarşısı): Bu atölyede çocuklar baharatlı macun yapıyor

2 Istanbul Modern “resimler veşiirler” atölye çalışmasında Resimler ve Şiirler8-10 yaş grubu

Çocukların sözel imge ile görsel imge arasında bağlantı kurmalarını amaçlayan atölye, eğlenceli bir oyunla başlıyor: Çocuklar Orhan Veli Kanık’ın “İstanbul’u Dinliyorum Gözlerim Kapalı”, “Kedi”, “Ağaç”, Cahit Külebi’nin “Rüzgar” ve Necati Cumalı’nın “Suda Ayak İzleri” adlı şiirlerinden alıntılar dinliyor, şiirleri yorumluyor, şiirlere konu olan sözel imgelerin sergi salonlarında hangi sanat çalışmalarıyla ilişkili olabileceğini bulmaya çalışıyor. Etkinlikte ele alınan şiirlerle paralel olarak Mıgırdiç Civanyan’ın “İstanbul”, Orhan Peker’in “Balıkçı Çocuk ve Kediler”, Mehmet Güleryüz’ün “Karşı Rüzgar”, Jennifer Steinkamp’ın “Dikkat Çekici 1, 5, 6” ve Balkan Naci İslimyeli’nin “Hava-Su-Toprak-Ateş-Kül 1” adlı sanat çalışmalarının incelenmesinin ardından çocuklar, bu çalışmalardan yola çıkarak desenler çizerek etkinliği tamamlıyor.
Resimler ve Şiirler (8-10 Yaş Grubu): 8, 15 Şubat 11.00’de, 1, 22 Şubat 13.30’da, 1 Mart 10.00’da, 8, 15, 29 Mart 11.00’de yapılacaktır.

3 Akbank Sanat Çocuklar İçin Çağdaş Sanat Programı / “Özerk ve Çok Güzel” Sergisi (9-14 yaş)

Çocuklar için hazırlanan Çağdaş Sanat Programı mini bir tanışma ve sergi keşfi için bir ön çalışma ile başlayacak. Ardından Türk Çağdaş Sanatının son 20 yılına odaklanan “Özerk ve Çok Güzel” sergisini gezecek, seçilen eserleri inceleyecek ve birlikte tartışarak keşfedeceğiz! Sonrasında ise Çağdaş Sanat Atölyesi’nde farklı ve eğlenceli bir sanat çalışması yapacağız!!
#çocuklagezeriz #cocuklagezeriz #lifewithkids #travelwithkids #çocukatölye #çocukistanbul #istanbulmodern @cocukistanbul @istanbulmodern @akbanksanat #istanbul

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s