Mimozalı Deniz Kızı Kınalıada

Geçen haftalarda instagramda gezinirken nefis mimoza resimleri gördüm ne nasıl yani soğuk henüz ve Şubat ayındayız ve Mimoza’lar mı açmış derken kendimi Mimoza koklamak için ne zaman Adalar’a kaçsam diye planlar yaparken bulmuştum.

Pazar sabahı çocukların kursu bitmiş eşimin de o gün işi olunca arabanın direksiyonu istem dışı hareket ediyordu  baktım köprüden geçmişiz Anadolu yakasına doğru gidiyorduk bile.

Adalar’a hep Bostancı iskelesinden giderim çocukla giderken çok rahat oluyor hızlı ama denizinde keyfini yaparak gidiyorsunuz hem de çok sık sefer olduğundan zaman sorunu olan biz sefil İstanbul’lular için Adalara en hızlı ulaşım noktası.

Tam bir Ada aşığıyım ne zaman bir boşluk zamanım olsa kaçmaya bayılıyorum daha çok Burgazada’yı severim hemen hemen her mevsimde sakin dingindir , hele hele diğer Büyükada Heybeliada ‘da yaz aylarında olan o korkunç insan kalabalığı yoktur hiç. Ama hiç hiç Kınalıada’ya gitmemiştim, her Ada gezimizde çocuklarımızla buraya da gelelim desekde olmamıştı, oğlum burada ki ilginç mimarisi olan Kınalıada camiini merak ediyordu anne Kınalıada’ya gidelim bu sefer dedi ve biz adaya indik.


Kınalıada Camii Karaköy’de zamanında yeraltı geçidi için istimlak edilip yıkılan Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Camii malzemeleri ile yapılmış.

  • Kışın Şubat ayında da Ada güzel oluyormuş her yer kapalıda olsa biz açık bir bisikletçi bulup hızlı ve kısa bir Ada turu yaptık yine.
  • Nefis evlerine hayran olarak dolaştık
  • Kedi aşığı kızım bol bol kedileri sevdi bir daha ki sefere kedi maması ile geleceğiz
  • Nefis iyot kokusunu çektik ciğerlerimize..
  • Yukarılarda mimozalar güneşten aldıkları yaşam enerjisi veren altın renkleri ile karşımızda idi öncesinden narin narin verdikleri kokusu ile keşfetmemek imkansızdı.
  • Bisikleti teslim edip hızlıca tekneyi yakaladık , elimiz boştu teknede elinde mimozalar olan bir kadından minik bir çiçek rica ettim kocaman bir dal verdi sağolsun ve;

“elimde harika mimozalar burnumda iyot ile nazlı nazlı kokusunu salan mimoza kokusu , çocukların düşünde kediler ve bisikletle ilerlerken yüzlerine vuran rüzgarın heyecanı….”

“Adalar’dan yine benzer anılar ile ayrıldık damağımızda bıraktığı her zamanki keyifli  tat ….”

Bizim Ada gezilerimizin bir kısım resmi #çocuklagezerizadalar hastag’inde , Facebookta’da bu linkte..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s