ART INTERNATIONAL ÜLKER ÇOCUK SANAT ATÖLYESİ

İstanbul’da yaşamanın dezavantajı yanında en önemli avantajı sanat merkezi olması. Çocuklarım doğduğu günden beri İstanbul’da olan tüm sanat aktivitelerine çocuklarımla katılıyoruz.

İstanbul’da Sakıp Sabancı Müzesi ‘de  Çocuklarla Sanat çalışmaları yaklaşık oğlum 2 yaşlarında iken 2005 yılında Söz Danışmanlık ekibi Sibel hanımla başladı. Ve halen Ücretsiz Çocuk Sanat Atölyelerini en iyi uygulayan yerlerden

Çocuk gelişiminde eğitiminde verilebilecek en güzel en kalıcı şey çocuğa sanatı sevdirmek  çocukta müze kültürünü oluşturmak.

Geçen yıl  Art İnternational 2014 sergisi çok keyifli idi. Yaklaşık 2012 yılındna bu yana   Ülker Çocuk Sanat Atölyesi sponsorluğunda gerçekleşen Çocuk Sanat Atölyelerinin hemen hemen hepsine katıldık ve çocuklara kattığı deneyimler bence çok güzel.

Önceki yıllardaki katıldığımız çocuk sanat atölyelerini #çocuklagezerizsanat hastagi ile görebilirsiniz.

  • Bu yıl Art İnternational 2015 sergisi kapsamında Ülker Çocuk Sanat Atölyelerini Söz Danışmanlık Sibel Hanımın ekibi yapıyor.

  • Buda çocuklara çalışmaları yaptıracakların üniversite öğrencisi değil profesyonel çocuk iletişiminde uzman sanat eğitmenlerin olacak demek:)

  • Çocuk İletişiminde Uzman sanat eğitmenlerinin  çalışmaları yaptıracak olmasının en önemli özellliği çocuk ilk defa bir sergiye katılacak ise bu eğitmenden ayrıldıktan sonra size “bir daha sergiye gitmek istiyorum sergi gezmek çok eğlenceli imiş anne “ diyecek olması sanatı sevmede ilk adımı ve en önemli adımı atmış olmanız demek:)

Çocuk sanat Atölyeleri Programı aşağıdaki gibi 5-6 Eylül 2015 tarihinde ve ÜCRETSİZ  (Çocuk çalışmaları ile ailelerin sergiye girişide Ücretsiz) rezervasyon yapmanız gerekiyor;

art10

İki gün boyunca 12.00 – 20.00 arasında yapacağımız atölyelerimizde çocuklar, farklı, eğlenceli ve yaratıcı çalışmalar yapacak, sanat tarihi tünelinde sanatın tarihsel gelişimine tanıklık edecek, farklı sanat disiplinlerini deneyimleyerek öğrenecek. Çocuklar, işte Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nde sizi bekleyen birbirinden eğlenceli, yaratıcı aktivite ve atölyeler:

İki gün boyunca 12.00 – 20.00 arasında yapacağımız atölyelerimizde çocuklar, farklı, eğlenceli ve yaratıcı çalışmalar yapacak, sanat tarihi tünelinde sanatın tarihsel gelişimine tanıklık edecek, farklı sanat disiplinlerini deneyimleyerek öğrenecek. Çocuklar, işte Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nde sizi bekleyen birbirinden eğlenceli, yaratıcı aktivite ve atölyeler:

Boyumdan Büyük İşler Duvarı
Ne Alice’in Harikalar Diyarı, ne Küçük Prens’in gezegeni, ne de Peter Pan’ın Olmayan ülkesi. Çocukların hayalleri ve mutlu gülümsemeleri ile renklendirilip boyutlandırılacak duvar resmimizdeki gezegen hiçbir yere benzemiyor. Haydi, sen de kendi sanatçı dokunuşlarınla bu resimdeki yerini al!

Kağıttan Kukla Tasarımı
Van Gogh, Frida gibi giyinmiş. İnci Küpeli Kız, Dali’nin bıyığını takmış. Arcimboldo’nun Yaz Portre’sinde Degas’ın balerin etekleri… Bu kuklalarda bütün sanat tarihi birbirine karışmış. Tablolardan tanıdığımız kişiler, aksesuar ve kıyafetlerle eğlenceli kuklalar yapmak isteyen çocukları bekliyoruz.

Sanat Tüneli
Binlerce yıl önce sanat ve insan ilk nasıl buluştu? İnsan tarih boyunca farklı uygarlıklarda kendini nasıl ifade etti?  İlkel sanatın modern sanata, modern sanatın çağdaş sanata geçiş serüvenini eğlenerek, şaşırarak ve deneyerek anlamak ister misin? Öyleyse seni Sanat Tüneli’nin koridorlarına bekliyoruz!!!

Bisikletle Sanat
Bir resmi ellerimizle nasıl yapacağımızı biliyoruz. Peki ya ayaklarımızla? Bu atölye çalışmasında aracımız fırça değil, bir bisiklet! Aynı pedalı çevirip aynı boyaları kullanarak neden birbirimizden farklı resimler yapabildiğimize şaşırmak istiyorsan Bisikletle Sanat’ı denemelisin.

Üç Boyutlu Düşünce Haritası
Düşünceleri görebilir misin? Onların birbirine nasıl eklendiğini hayal edebilir misin? Bu atölye çalışmasında bir sinir hücresini diğerine bağlayan ve kocaman bir düşünce ağı yaratan beynimize dışarıdan bakıyoruz. Sanat hakkında düşündüklerimizi herkesin görebileceği üç boyutlu bir haritaya dönüştürüyoruz.

Sanatçının Atölyesi
Sanatçının Atölyesi’nde gerçek bir sanatçının atölyesine konuk olacak, onunla birlikte üretecek ve ürettiklerimizi atölyemizin galerisinde sergileyeceğiz.

Ayrıntılı bilgi için : http://cocuksanatatolyesi.ulker.com.tr/#/  veya 0549 794 76 27

Çalışmanın Olacağı Saatler;

  • 12,00 -13,30
  • 13,30 – 15,00
  • 15,00 – 16,30
  • 16,30 – 18,00
  • 18,00 – 19,30

Adres:

HALİÇ KONGRE MERKEZİ
Adres : Sütlüce Mah. Karaağaç Cad. No.19 34445
Beyoğlu / İstanbul / TÜRKİYE
Telefon : +90 212 311 11 11
Fax : +90 212 311 11 99

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s